Aktualności

Vuelta a Alentejo: aktywna jazda kolarzy CCC.

Zwycięzcą 2. etapu wyścigu Vuelta a Alentejo (2.2 UCI ) został Rosjanin Alexey Kunshin z ekipy Lokosphinx. Na 13. miejscu finiszował zawodnik ekipy CCC Polsat Polkowice, Bartłomiej Matysiak.

Podczas 2. etapu wyścigu kolarze pokonywali trasę długości 191,3 kilometra, która prowadziła z Portel do Santiago do Cocem. Ten najdłuższy z etapów tegorocznej edycji wyścigu nie należał również do trudnych. W większości trasa etapu przebiegała po płaskim z jednym podjazdem na 153 kilometrze trasy, gdzie usytuowano górska premię kat.3. Meta w Santiago do Cocem znajdowała się na niewielkim podjeździe.

 

 

Przebieg 2. etapu wyścigu był bardzo dynamiczny. Tak jak pierwszego dnia w peletonie dochodziło do licznych ataków do których bardzo aktywnie włączali się kolarze ekipy CCC Polsat .Polkowice. W jednym z odjazdów znalazł się m.in. Marek Rutkiewicz, który wywalczył 2. miejsce na lotnej premii na 79 kilometrze trasy. Na kolejnej lotnej premii (143,4 km) 3. miejsce zajął Grzegorz Stępniak, a Adrian Honkisz wywalczył 4. miejsce na jedynej podczas tego etapu górskiej premii.

O zwycięstwie na 2. etapie zadecydował finisz z dużej, 44 osobowej grupy, która oderwała się od peletonu tuż przed końcem etapu, uzyskując nieznaczną przewagę nad zasadniczym peletonem. Z grupy tej zaatakował Rosjanin Alexey Kunshin który samotnie minął linię mety, uzyskując 10 sek. przewagę. Jako drugi linie mety minął  Marco Cunha z ekipy Liberty Seguros/Feira. Tuz za nim finiszował Antonio Carvalho (Mortágua).

Najlepszy rezultat z ekipy CCC Polsat Polkowice uzyskał Bartek Matysiak, który zajął 13. miejsce, tracąc do zwycięzcy 10 sek.

Liderem wyścigu po 2. etapie jest Alexey Kunshin ( Lokosphinx).
Bartek Matysiak zajmuje w klasyfikacji generalnej 12. miejsce tracąc do lidera 11 sekund.

Wyniki 2. etapu, 23.03, Portel – Santiago do Cacem, 191.3 km

1. Alexey Kunshin ( Lokosphinx)     4:26:40
2.  Marco Cunha (Liberty Seguros/Feira)     0:00:10
3.  Antonio Carvalho (Mortágua)

13. Bartłomiej Matysiak
26. Marek Rutkiewicz
29. Adrian Honkisz
56. Łukasz Owsian    0:00:18
57. Grzegorz Stępniak
73. Paweł Charucki    0:01:10
74. Mateusz Taciak
76. Nikolay Mihaylov

źródło foto: www.pad.pt