Vuelta a Murcia: Rutkiewicz najwyżej.

Zwycięzcą 1. etapu wyścigu Vuelta Cyclista a Murcia został kolarz ekipy Movistar, Nairo Quintana. Najwyżej sklasyfikowanym kolarzem ekipy CCC Polsat Polkowice został Marek Rutkiewicz, który linię mety minął na 32 miejscu.

Podczas 1.etapu wyścigu Vuelta Cyclista a Murcia, kolarze mieli do przejechania bardzo trudną, górzystą trasę długości 198 kilometrów która prowadziła z Balneario de Archena do Sierra Espuña. W drodze do mety kolarze musieli pokonać aż cztery górskie premie z pośród których ostatnia w Alto Collado Bermejo, usytuowana na 185 kilometrze była najwyższej, pierwszej kategorii i sprawiła kolarzom najwięcej trudności.

Na początku etapu z peletonu odjechała ośmioosobowa grupa kolarzy w której m.in. jechał Tomasz Marczyński który w tym sezonie reprezentuje barwy ekipy Vacansoleil-DCM. Kolarze dość szybko zdobyli przewagę nad peletonem która wynosiła prawie 5 minut. Pokonując kolejne kilometry trasy „uciekinierzy” między sobą rozgrywali lotne finisze i górskie premie. Gdy do zakończenia wyścigu zostało kilkadziesiąt kilometrów w zasadniczym peletonie rozpoczęły się dość mocne próby likwidacji ucieczki w które oprócz ekipy Euskatel włączyli się również kolarze CCC. Tuż przed finałowym podjazdem w Alto Collado Bermejo ucieczka ostatecznie została zlikwidowana a peleton bardzo mocno został porozrywany.

Na podjeździe pod ostatnia górską premię zaatakowali: Jonathan Tiernan-Locke (Endura Racing) i Nairo Quintana (Movistar), którym razem udało się przekroczyć linię górskiej premii. Do mety pozostało jedynie 4 kilometry dość krętego i stromego zjazdu z którym najlepiej poradził sobie Quintana, który z 14 sekundową przewagą minął linię mety jako pierwszy pokonując Woutera Poelsa (Vacansoleil-DCM) i Tiernana-Lockea.

Na ostatnich kilometrach etapu bardzo trudne chwile przeżyła ekipa CCC Polsat Polkowice. W jednej z kraks, których podczas etapu było wiele, bardzo mocno ucierpiał Bartek Matysiak. Nie zrezygnował z dalszej walki i przy pomocy Grzegorza Stępniaka i Piotra Gawrońskiego udało się pokonać trudny podjazd w Alto Collado Bermejo i razem dojechać do mety.

Z podjazdem najlepiej poradził sobie Marek Rutkiewicz, który na metę przyjechał na 32 pozycji tracąc do zwycięzcy etapu 3,16 min.