Vuelta Andalucia: Valverde wygrywa czasówkę, Morajko 38.miejsce

Alejandro Valverde (Movistar) został zwycięzcą prologu wyścigu Vuelta Andalucia, którym była sześciokilometrowa jazda indywidualna na czas.

Na początek rywalizacji kolarzy w wyścigu Vuelta Andalucia Ciclista Ruta del Sol została rozegrana jako prolog, jazda indywidualna na czas. Kolarze mieli do pokonania 6-kilometrowy odcinek trasy który prowadził ulicami San Fernando. Była to wyjątkowo płaska i szybka trasa a jedynymi przeszkodami były skrzyżowania z rondami gdzie należało zachować ostrożność.

Do czasówki ekip CCC Polsat Polkowice przystąpiła w składzie: Davide Rebellin, Marek Rutkiewicz, Jacek Morajko, Adrian Kurek, Jarosław Marycz, Bartłomiej Matysiak i Grzegorz Stepniak.

Najlepszy czas „wykręcił” Alejandro Valverde, który dystans czasówki pokonał w czasie 6 minut i 46 sekund. Drugi rezultat uzyskał zawodnik ekipy Katusha, Simon Spilak, który uzyskał czas gorszy od Valverde o 2 sekundy. Amerykanin Tyler Farrar wykręcił natomiast czas 6 minut 50 sek. co dało mu trzecie miejsce.

Jacek Morajko przygotowuje sie do startu.

Z zawodników CCC Polsat Polkowice najlepszy czas uzyskał Jacek Morajko. Dystans czasówki pokonał w czasie 5 minut 7 sek, co dało mu 38. miejsce.

Bardzo dynamicznie rozpoczął czasówkę Grzegorz Stępniak. Jednak upadek zniweczył uzyskanie dobrego czasu.

W tej czasówce widziałem największe szanse na swój dobry rezultat – powiedział Grzegorz Stępniak. Dobrze czuje sie na tego typu krótkich czasówkach. Mimo tego, że padał deszcz i nawierzchnia było trochę śliska, postanowiłem od samego startu nakręcić mocno tempo i iść na całego. Byłem mocno zmotywowany. Niestety, na jednym z pierwszych rond, uciekło mi przednie koło i nadzieje na dobry rezultat została zaprzepaszczona. Przed wyścigiem mocno pracowałem nad czasówką i miąłem nadzieje na dobry rezultat. Szkoda, stało się inaczej – zakończył Grzegorz Stępniak.