Aktualności

Vuelta Ciclista a la Region de Murcia: Owsian 22. w nietypowej edycji

Łukasz Owsian i Michal Schlegel walczyli w ucieczce w hiszpańskiej jednodniówce Vuelta Ciclista a la Region de Murcia. Pierwszy z tej dwójki ukończył zmagania na 22.miejscu.  

Info: 10 lutego,  Beniel – Murcja, 208,3km

Trasa: górzysta (Alto de Cieza – kat. 3, 68km trasy; Alto de Zarzadilla – kat. 2, 119.km; Alto Collado Bermejo – kat. 1, 146.km)

To nie było standardowe rozpoczęcie wyścigu, gdyż po ok. 30 kilometrach na czele wykrystalizowała się ok. 40-osobowa czołówka, w której zameldowało się dwóch zawodników CCC Sprandi Polkowice – Łukasz Owsian i Michal Schlegel. Z przodu było też kilka znanych nazwisk, takich jak Eduardo Sepulveda (Movistar), Michael Valgren (Astana), Matteo Trentin (Mitchelton-Scott), Philippe Gilbert, Bob Jungels, (Quick Step Floors), czy też Simon Spilak (Katusha-Alpecin). Wypracowali oni blisko 4-minutową przewagę.

Astana nie było do końca usatysfakcjonowana ze składu ucieczki i prowadziła  pogoń grupy zasadniczej.

Na podjeździe pod Alto de Zarzadilla (kat. 2) ucieczka się rozsypała i zarówno Schlegel, jak i Owsian stracili kontakt z prowadzącymi.  Na szczycie jako pierwsi zameldowali się Trentin (Mitchelton-Scott), Gilbert, Serry (Quickstep), Vanspeybroucke (Wanty), z przewagą 2:30 nad grupą zasadniczą.

Na ostatnim i jednocześnie największym podjeździe wyścigu, Alto Collado Bermejo – kat. 1, na samotną akcję zdecydował się Gilbert. Został on jednak doścignięty przez atakujących z mocno przerzedzonego peletonu Luisa Leona Sancheza (Astana) i Alejandro Valverde (Movistar). Dwójka ta zostawiła Belga później za sobą i razem wjechała na metę. Wygrał Sanchez, Valverde był drugi a Gilbert trzeci.

Specyficzny scenariusz wyścigu oraz trudna trasa sprawiły, że łącznie zmagania ukończyło zaledwie 39 kolarzy. Wśród nich było dwóch kolarz CCC Sprandi Polkowice, uciekinier Owsian, który przyjechał na 22.miejscu oraz Kamil Gradek, który był 34.

Wyniki