Vuelta Murcia: dobry występ Davide Rebellina

Zwycięzcą wyścigu Vuelta Ciclista a Murcia został zawodnik ekipy Cofidis, Danielo Navarro. Na mecie w Alto Castillo de Lorca pokonał pokonał Bauko Mollemę (Blanco) i Alejandro Valverde (Movistar). Davide Rebbelin (CCC Polsat Polkowice) ukończył wyścig na 7.miejscu.

Po raz 33 kolarze przystąpili do rywalizacji w wyścigu Vuelta a Murcia, który w tym roku rozegrany został jako wyścig jednodniowy. Kolarze mieli do pokonania trasę długości 183 kilometrów, która prowadziła z Murci do Alto Castille de Lorca. Trasa wyścigu okazała się bardzo wymagająca a 5 górskich premii, w tym dwie pierwszej kategorii dały się mocno we znaki kolarzom.

Zaraz po starcie kolarzy w Murci w peletonie dochodziło do wielu ataków i prób odjazdów. Przez pierwsze kilometry nikomu jednak nie udawało się odjechać od peletonu. Dopiero czteroosobowa grupka do której zabrał się m.in. Łukasz Owsian (CCC Polsat Polkowice) odskoczyła na kilkadziesiąt metrów i odjechała pozostawiając pozostałą stawkę kolarzy. Peleton nie zareagował i uciekinierom udało się odjechać . Uciekająca czwórka jechała zgodnie aż do 125 kilometra trasy wypracowując przewagę sięgającą prawie 4 minuty.

Kiedy rozpoczął się podjazd nad pierwszą górską premię, peleton w którym kontrolę sprawowała ekipa Movistar narzucił mocne tempo i bardzo szybko zlikwidował ucieczkę. Podjazd pod druga górską premię kat.1 mocno podzielił peleton a z przodu wykrystalizowała się sześcioosobowa grupa przed która samotnie podążał zawodnik Astany, Kevin Seeldraeyers. Niestety, nie udało mu się długo jechać samotnie bowiem mocno „napierająca” sześcioosobowa grupka pościgowa i peleton, zlikwidowały jego odjazd.

Kiedy do mety pozostawało niewiele kilometrów, na czele jechała grupka kilkunastu kolarzy a tuż za nią ze stratą kilkudziesięciu sekund mocno porozrywany peleton. Na ostatnim kilometrze zaatakował Daniel Navarro (Cofidis) i to on został zwycięzcą wyścigu. Jako drugi finiszował Bauke Mollema (Blanco), a za nim Alejandro Valverde (Movistar). Kolejny już raz w tym sezonie , bardzo dobrze finiszował kolarz ekipy CCC Polsat Polkowice – Davide Rebellin. Tym razem zajął bardzo dobre, siódme miejsce, przekraczając linię mety w tym samym czasie co zwycięzca wyścigu.

Łukasz Owsian, który przez wiele kilometrów jechał w ucieczce, przyjechał na metę wyścigu na 45.miejscu ze strata 10 min. 20 sek.