Aktualności

Wadecki: ”Chłopaki wiedzą o co walczą”

Kolarze Piotra Wadeckiego wciąż walczą o najwyższe cele w 68. Tour de Pologne UCI World Tour. Menedżer ekipy CCC Polsat Polkowice opowiedział o planach zespołu na bardzo ciężki, szósty etap, a także scharakteryzował piąty etap wyścigu.

– Chyba można być zadowolonym po tym piątym etapie? Tomek Marczyński i Marek Rutkiewicz przyjechali wysoko. Co Pan sądzi o dzisiejszym etapie?

Pojechało dzisiaj pięciu zawodników, tempo w peletonie było wolne. Gdyby tempo było wyższe od początku, to liderowi byłoby trudniej. Jednak tak się nie stało, więc łatwiej było Liquigasowi kontrolować sytuację. To były góry na wysokie tempo, a tego w peletonie nie było.

– Jakie plany na jutro?

Marczyński, Rutkiewicz, Morajko i Menedes – to czwórka kolarzy, którzy mają być aktywni w górach. Jeśli w końcówce będą w czołówce, to będą atakować. Marek Rutkiewicz jest naszym liderem, ale jeśli w końcówce Tomek Marczyński będzie czuł się lepiej, to on zaatakuje.

– Chyba można być zadowolonym z tego, co do tej pory prezentuje CCC Polsat Polkowice?

Powiem tak. Gdybyśmy policzyli czas spędzony w ucieczkach, to pewnie bylibyśmy liderem. Marketingowo jest bardzo dobrze, pokazaliśmy się w mediach, a o to także chodziło.

– Jak CCC Polsat Polkowice spisuje się jako drużyna? Jak zespół odnajduje się wśród tych świetnych drużyn, które przyjechały na TdP?

Troszkę jest tak, jakby Lechia Gdańsk miała zmierzyć się z Barceloną czy Manchesterem United. Chłopaki doskonale wiedzą, że mają obiecane bardzo wysokie premie, wiedzą też, że walczą o kontrakty na przyszłe sezony, więc jadą na sto procent.

Źródło: „s24.pl”