Aktualności

Wadecki: „Jestem usatysfakcjonowany postawą kolarzy na trzecim etapie”

Za nami trzeci, bardzo trudny, górski etap wyscigu Volta a Catalunya. A tak ocenia występ swoich podopiecznych dyrektor sportowy CCC Polsat Polkowice, Piotr Wadecki.

Podobnie jak na wczorajszym etapie, nasi kolarze mieli za zadanie zabierać się w odjazdy – powiedział dyrektor sportowy ekipy Piotr Wadecki podsumowując start kolarzy na 3.etapie wyscigu. Przewidywaliśmy, że mogą się zawiązywać tuż po starcie i faktycznie tak było. W ucieczce razem z pięcioma innymi kolarzami znalazł się Samoilau. Naprawdę niewiele zabrakło do tego, bodojechali do mety. Peleton dopadł ich na niespełna sześć kilometrów przed końcem.

Jestem usatysfakcjonowany postawą kolarzy na trzecim etapie. Wprawdzie liczyłem trochę na to, że nasz lider, Rebellin, przyjedzie w okolicach pierwszej dziesiątki, ale jak wszyscy wiemy, Davide nie jest góralem na długie 15-20-kilometrowe podjazdy. On zdecydowanie lepiej czuje się na krótszych, sztywnych górkach. Przyjechał trochę dalej, ale mimo tego jeszcze raz chciałbym podkreślić, że jestem zadowolony z dyspozycji całej ekipy – zakończył Piotr Wadecki.

 

info: A.Dyszyński