Aktualności

Wadecki: liczymy, że współpraca z Lucą przyniesie nam dobre owoce

Przez kilka dni pobytu na zgrupowaniu w hiszpańskim Calpe, kolarzom CCC Polsat Polkowice towarzyszył Luca Quinti, włoski „preparatore fisico”, czyli trener przygotowania fizycznego.

Kompleksowe przygotowanie kolarzy do sezonu kolarskiego, to szereg przedsięwzięć, które w konsekwencji mają doprowadzić, by forma każdego z zawodników była zbudowana na określony czas i była w tym czasie najwyższa. By to uzyskać każdy z kolarzy musi przeprowadzić m.in. odpowiednio przygotowane cykle treningowe które pozwolą zbudować odpowiednią wytrzymałość i wydolność organizmu. By profesjonalnie przygotować się do sezonu kolarskiego 2014, kierownictwo ekipy CCC Polsat Polkowice postanowiło podjąć współpracę z włoskim trenerem, Lucą Quinti, który przygotował plany treningowe dla zawodników ekipy.

Współpracujemy z Lucą od 1 grudnia ubiegłego roku – opowiada Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Polsat Polkowice. – Luca przygotował plany treningowe dla zawodników, których objął swoją opieką. Wykonał i wykonuje różne testy, na podstawie których ocenia postępy treningowe naszych kolarzy, tak by ich forma była optymalna w danym momencie sezonu. Namówienie Quintiego do szeroko zakrojonej współpracy nie było prostą sprawą, ale ostatecznie szefostwo naszej ekipy dopięło swego. Zawodnicy nie kryją zadowolenia z dotychczasowej współpracy z Lucą. Liczymy na to, że przyniesie ona bardzo dobre owoce w trakcie sezonu 2014.

O współpracy z trenerem Lucą Quinti wypowiedzieli się m.in. Marek Rutkiewicz i Mateusz Taciak.

Pomysł na współpracę z Lucę podsunął nam Piotr Wadecki – powiedział Marek Rutkiewicz. W listopadzie zadzwonił z informacją, że jest możliwość, by w naszym teamie pracował włoski trener. Po kilku rozmowach z Gabriele Missaglią (dyrektor sportowy ekipy), dowiedzieliśmy się nieco więcej na jego temat, jak choćby to, że współpracował m. in. z Ivanem Basso. Wiemy, że Luca ma spore doświadczenie w tym fachu i zna się na tym, co robi. Nie zastanawialiśmy się zbyt długo i większość kolarzy ekipy podjęła z nim współpracę. Na razie jesteśmy bardzo zadowoleni. Widać, że te treningi mają sens, Luca do każdego z nas podchodzi indywidualnie. Teraz pozostaje tylko czekać na to, by przełożyło się to na dobre wyniki w wyścigach.

Rozmawiałem z Lucą na temat wyścigów, które dla mnie będą najważniejsze: Giro del Trentino i Tour de Pologne. Chciałbym, aby mój program treningowy był tak dopasowany, by właśnie wtedy moja forma była najwyższa. Mam nadzieję, że tak się stanie – zakończył Marek Rutkiewicz.

Jak na razie współpraca z Lucą bardzo nam się podoba – powiedział Mateusz Taciak. Treningi wyglądają inaczej niż dotychczas. Znacząco zwiększyła się ich objętość, wykonujemy dużo ćwiczeń. Zwykle o tej porze roku nie mieliśmy jeszcze tak intensywnych zajęć, jak to się dzieje teraz. Każdy wyjeżdża na trening i ma konkretne zadania do wykonania. Wprawdzie na pierwszy rzut oka te treningi są podobne, ale jednak są mocno zindywidualizowane. Na razie wygląda to naprawdę bardzo fajnie i myślimy, że coś dobrego może z tego wyjść.

Na zdjęciu „włoska” frakcja w ekipie CCC Polsat Polkowice. Pierwszy z prawej: Luca Quinti, pierwszy z lewej Gabriele Missaglia, włoski dyrektor sportowy CCC Polsat Polkowice.

Luca Quinti w rozmowie z kolarzami podczas treningu.

Luca Quinti w rozmowie z Bartkiem Matysiakiem.

 

Przypomnijmy, że już za kilka dni, 02.02.br., ekipa CCC Polsat Polkowice wystartuje w wyścigu Grand Prix Cycliste la Marseillaise (kat. 1.1), którym rozpocznie sezon kolarski 2014.

 

info: Andrzej Dyszyński, foto: Marcin Indzierowski