Aktualności

Wadecki: „W Norwegii cały wyścig wszyscy pojechali znakomicie”

W niedzielę zakończył się wyścig Dookoła Norwegii w którym Maciej Paterski (CCC Polsat Polkowice) dzięki odrobieniu na ostatnim etapie trzysekundowej straty do lidera, został zwycięzcą klasyfikacji generalnej.

Wielką radość po zakończonym wyścigu Dookoła Norwegii nie ukrywał dyrektor sportowy ekipy CCC Polsat Polkowice, Piotr Wadecki. Oto co powiedział na mecie ostatniego etapu, który zdecydował o zwycięstwie Maćka Paterskiego.

Jestem bardzo zadowolony z postawy nie tylko Maćka Paterskiego, ale i całego zespołu, bo jest to sukces wszystkich ludzi, którzy pracowali podczas tego wyścigu – powiedział po zakończonym wyscigu Piotr Wadecki. Chłopaki cały wyścig pojechali znakomicie. Świetnie spisywali się na każdym z etapów. Wszyscy byli zaangażowani w najwyższym stopniu dając z siebie maksimum swoich możliwości, co jak widać daje oczekiwane rezultaty.

Widzę, że starty w gronie najlepszych ekip na świecie, zarówno w tym, jak i w ubiegłym roku, powoli zaczynają procentować. Realizujemy swój plan polegający na tym, że ścigamy się głównie w wyścigach zagranicznych i najważniejszych imprezach organizowanych w Polsce. Moim zdaniem jest to jedyna droga do stworzenia polskiej drużyny, która mogłaby w przyszłości z powodzeniem wystartować w jednym z wielkich tourów – zakończył Piotr Wadecki.

Już niebawem kolejna ekipa „pomarańczowych” weźmie udział w niemieckiej etapówce Bayern Rundfahrt, która zostanie rozegrana w dniach 28.05 – 01.06.br. Wyścig ma również kategorię UCI 2.HC.

 

info: A.Dyszyński, foto: M.Indzierowski