Aktualności

Witecki: ”Pierwszy miesiąc za mną”

Mariusz Witecki, który w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy CCC Polsat Polkowice, na swojej stronie internetowej napisał:

Pierwszy miesiąc przygotowań do nowego sezonu już za mną. W tym roku zacząłem treningi wcześniej niż zazwyczaj, ponieważ sezon zakończyłem praktycznie w sierpniu, więc wolne w tym roku miałem we wrześniu.

– W październiku trzeba było już systematycznie wyjeżdżać na rower co dwa trzy dni, żeby za bardzo się nie zapuścić, a że była ładna pogoda to nie było z tym większych problemów. Przygotowania na poważnie do sezonu 2011 rozpocząłem od początku listopada, tzn. codzienne treningi na szosie, mtb, siłownia, basen i moja ulubiona sauna, która dla mnie jest zdecydowanie najprzyjemniejszą formą regeneracji, bo treningach w mało korzystnych jesiennych i zimowych warunkach – opowiada były mistrz Polski.

– Za kilka dni spotykamy się z moją nową ekipą, w których barwach będę jeździł w 2011 r., na zgrupowaniu w hotelu „Las”, także treningi w większym gronie będą zdecydowanie przyjemniejsze. Na obozie skoncentruję się przede wszystkim na treningach wytrzymałościowych i pracy nad siłą specjalną (tzn. treningi na siłowni) – wyjaśnił Witecki, który zapewnił, że o dalszych planach, kolejnych zgrupowaniach pierwszych startach postara napisać się już wkrótce.

źródło: mariuszwitecki.pl