Aktualności

WKW: Dwóch „Pomarańczowych” w czołowej „10”

Dwóch „pomarańoczywch” – Michał Paluta i Patryk Stosz zajęli miejsca w pierwszej „10” na 3. etapie karpackiego Wyścigu Kurierów. Drugi z nich ponownie objął prowadzenie w klasyfikacji górskiej.

Zadaniem dla nas na dziś, było jechać aktywnie i zabierać się w odjazdy. Od startu wszyscy atakowaliśmy, a na początku jednego z podjazdów oderwał się Patryk Stosz, z jednym zawodnikiem z Czech. Później ruszyli następni, a ja razem z nimi. Dołączyliśmy do grupki z Patrykiem. Razem przejechaliśmy łącznie prawie 100 kilometrów, w 10-osobowej ucieczce. Pracowało jednak tylko pięciu zawodników. Pod górę Patryk nadawał mocne, ale odpowiadające mi tempo. Dołączył do nas także Herklotz, który dawał mocne zmiany. Nasza przewaga oscylowała w okolicach 40-50 sekund, a gdy do mety pozostało 6km, peleton był 200 metrów za nami. Wtedy zaczęły się ataki tych kolarzy, którzy wcześniej nie pracowali w ucieczce. Do ostatniego kilometra staraliśmy się jechać z przodu, ale sama końcówka była bardzo kręta, a ja za długo czekałem z finiszem. Oboje, z Patrykiem  czuliśmy się dziś dobrze, ale trochę żałuję finałowych metrów – powiedział Michał Paluta.

3.etap Karpackiego Wyścigu Kurierów prowadził z miejscowości Stará Bystrica do Bytča liczył 125 kilometrów. Na trasie znajdowało się 5 premii górskich i fakt ten skrzętnie wykorzystał Patryk Stosz. Walczy on o zwycięstwo w klasyfikacji górskiej i solidnie powiększył swój dorobek. Punktował czterokrotnie, dwa razy meldując się na szczycie podjazdu jako pierwszy.

Wraz ze Stoszem, na czele, w 10-osobowej ucieczce jechał także drugi z kolarzy CCC Sprandi Polkowice, Michał Paluta. W czołówce pedałowali również wczorajsi uciekinierzy Dries van Gestel (zwycięzca 2.etapu) i Silvio Herklotz, a także lider klasyfikacji górskiej, Michael Kukrle.

Grupka wypracowała sobie ponad minutę przewagi, zdołała przetrwać pogoń peletonu i dojechała do mety z niewielkim zapasem czasowym. W sprincie, decydującym o triumfie etapowym, najszybszy był Brusselman, przed Alberto Marengo i Herklotzem. Michał Paluta finiszował na 5., a Patryk Stosz 8.miejscu. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Alvaro Cuadros.