Aktualności

WSiO: 2.etap dla Andre Schulze, Jeżowski 4.

Niemiec Andre Schulze z PSK Whirpool-Author został zwycięzcą 2. etapu 21. Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków prowadzącego z Radomska do Bełchatowa. Na mecie w sprinterskim pojedynku pokonał Tino Meiera (NetApp), i Denisa Flahauta (ISD Continental). Na czwartej pozycji finiszował Krzysztof Jeżowski z CCC Polsat Polkowice.

Podczas drugiego, popołudniowego etapu, kolarze mieli do pokonania trasę długości 78 kilometrów. W porównaniu do porannego z Łodzi do Kleszczowa, rywalizacja na tym odcinku przebiegała nieco spokojniej. Peleton ożywiał się jedynie wtedy, gdy kolarze zbliżali się do lotnych premii gdzie walczyli o punkty i sekundowe bonifikaty. Na pierwszej z nich, zlokalizowanej w Radomsku zwyciężył Rene Obst z Nutrixxion Sparkase. Natomiast w Kamieńsku zwyciężył Eric Baumann, który pozostał liderem klasyfikacji punktowej.
Na 46 kilometrze trasy zaatakował zawodnik DHL Author, Wojciech Ziółkowski, który dość szybko uzyskał 1,5 minutową przewagę nad peletonem i samotnie wjechał na rundy w Bełchatowie.

Ziółkowski zdołał jedynie zdobyć punkty na kolejnej premii specjalnej a rozpędzony peleton wchłonął uciekiniera na ostatniej rundzie. Jak podczas porannego etapu do głosu doszli sprinterzy. Bardzo mocno pracowała ekipa CCC Polsat Polkowice rozprowadzając swojego sprintera, Krzysztofa Jeżowskiego, któremu w walce o zwycięstwo etapowe przeszkodził sprinter z PSK, Andre Schulze, który został zwycięzcą etapu. Jako drugi, linię mety przekroczył Tino Meier (NetApp), a trzeci był Denis Flahaut (ISD Continental).

Krzysztof Jeżowski zajął 4. miejsce.

Wyniki 2. etapu, Radomsko – Bełchatów, 78 km,

1. Andre Schulze (PSK Whirpool-Author)
2. Tino Meier (NetApp)
3. Denis Flahaut (ISD Continental)
4. Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat Polkowice)

16. Tomasz Smoleń
20. Bartłomiej Matysiak
53. Tomasz Lisowicz
54. Dariusz Batek
58. Łukasz Bodnar
86. Adrian Honkisz