Aktualności

WSiO: Banaszek 3. na ostatnim etapie, wygrywa klasyfikację punktową

Alan Banaszek przyprowadził peleton na ostatnim etapie Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, plasując się na 3.miejscu i zapewniając sobie wygraną w klasyfikacji punktowej. Adrian Kurek ukończył zmagania w czołowej „10” generalki.

Info: 1 lipca, Świdnik – Lublin, 163,1km

Trasa: płaska

Przebieg etapu

Mateusz Taciak reprezentował „pomarańczowych” w ucieczce dnia. Oderwał się razem z 7 innymi kolarzami – Maarten Van Trijp (Metec), Uladzimir Harakhavik, Arseni Ikanovich (obaj Białoruś), Sylwester Janiszewski (Wibatech 7r Fuji), Yauhen Sobal (Mińsk), Jarosław Marycz (Domin), Richard Banusch (LKT Team Brandenburg). Odjechali oni na ponad 3 minuty.

Tempo pogoni nadawała ekipa Team Hurom, która nie zdołała wysłać swojego kolarza do odjazdu. Peleton wchłonął prowadzących 60 kilometrów przed metą. Jako, że pozostały dystans do pokonania był spory, spodziewane były następne ataki. Po raz kolejny przyspieszył Harakhavik, a z nim zabrał się Kamil Zieliński (Domin). Razem wypracowali oni ponad 4 minuty zapasu.

Grupa zasadnicza nie kwapiła się do pogoni i duet skrzętnie to wykorzystał. Dojechał do mety, a na finiszowych metrach Zieliński ograł Harakhavika, którego dopadł defekt. Ekipa CCC Sprandi Polkowice prowadziła peleton na rundach w Lublinie, wyprowadzając do sprintu Alana Banaszka. Lider klasyfikacji punktowej był najszybszy z grupy, plasując się na mecie na 3.miejscu i zapewniając sobie białą koszulkę najlepszego sprintera wyścigu.

Mateusz Komar (Voster) wygrał generalkę przed Pawłem Cieślikiem (Elkov-Author) i Adamem Stachowiakiem (Voster). Adrian Kurek ukończył zmagania na najwyższej pozycji spośród kolarzy CCC Sprandi Polkowice, na 9.miejscu.

Wyniki