Aktualności

WSiO: Banaszek wygrywa 2.etap i obejmuje prowadzenie

Po 2.miejscu na porannym etapie, Alan Banaszek wygrał masowy sprint decydujący o wynikach 2.etapu Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków (2.2).

Info: 28 czerwca, Tomaszów Mazowiecki – Kielce, 121,3km

Trasa: Płaska

Przez większość wieczornego wyścigu z Tomaszowa Mazowieckiego do Kielc, na czele jechała 3-osobowa ucieczka. Peleton, z wszystkimi kolarzami CCC Sprandi Polkowice, miał jednak wszystko pod kontrolą. Zniwelował on 5-minutową stratę do uciekających, doprowadzając do pojedynku sprinterów.

Alan Banaszek wyciągnął wnioski z 1.etapu i tym razem nie dał się ograć nikomu. Pewnie wyprzedził na kresce Johima Ariesena (Metec – TKH) i Kamila Zielińskiego (Domin) obejmując prowadzenie w klasyfikacji generalnej i punktowej imprezy. Utrzymał też koszulkę lidera klasyfikacji młodzieżowej.

Koledzy z drużyny wspierali mnie przez cały etap, byli ze mną w każdym jego momencie, więc to zwycięstwo to w dużej mierze ich zasługa – opowiadał Alan Banaszek. – Przed etapem padało, więc drogi były mokre i śliskie. Komfortowo nie było i trzeba było zachować koncentrację. W końcówce czułem się znakomicie. Noga podawała jak nigdy i mogłem dzięki temu mocno zafiniszować. Czułem każdy metr sprintu i „dokładałem” do samego końca.  Wiedziałem, że jadę po zwycięstwo. 

Results