Aktualności

WSiO: Jeżowski przegrywa z Schulze w Skarżysku.

Sprinter ekipy PSK Whirlpool, Andre Schulze odniósł swoje drugie zwycięstwo w wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, wygrywając na 3. etapie z metą w Skarżysku Kam. W sprinterskim pojedynku pokonał Krzysztofa Jeżowskiego z CCC Polsat Polkowice i Daniela Schorna z ekipy NetApp.

131 kolarzy stanęło na starcie 3. etapu wyścigu by pokonać trasę długości 157 kilometrów, która prowadziła z Piotrkowa Trybunalskiego do Skarżyska Kamiennej. Ten ostatni z płaskich etapów kolarze rozgrywali przy pięknej słonecznej pogodzie i temperaturze sięgającej 300 C . I jak na poprzednich dwóch etapach o zwycięstwo etapowe mocno zabiegały ekipy które w swoich składach posiadają mocnych sprinterów.

Kiedy peleton ruszył z Piotrkowa i kolarze wyjechali z granic miasta, rozpoczęły się pierwsze ataki i próby odjazdów. Jednym, który zdecydował się na samotny atak, był kolarz reprezentacji Białorusi Jauhen Sobal, do którego po pewnym czasie dołączył kolarz ekipy Telenet Fidea, Rob Peeters . Duet białorusko-belgijski bardzo mocno i zgodnie współpracując szybko wypracował sobie przewagę nad peletonem, która wynosiła ponad 6 minut. W tym czasie peleton jechał dość spokojnie a spowolnienie spowodowała m.in. kraksa w peletonie w której uczestniczyło kilkunastu zawodników. Na szczęście nikt z kolarzy nie odniósł obrażeń i wszyscy dalej kontynuowali ściganie. Uciekająca dwójka zgodnie dzieliła się punktami na lotnych premiach aż do 90 kilometra, kiedy to zrezygnował z dalszej ucieczki kolarz belgijski, Sobal zdecydował się dalej samotnie kontynuować ucieczkę. Kiedy kolarze zbliżyli się do rund w Skarżysku, mocno do pracy wzięła się ekipa lidera doprowadzając do szybkiej likwidacji ucieczki Sobala. Na przedostatniej rundzie w Skarżysku peleton jechał już razem i znowu do finiszu szykowali się sprinterzy. Po raz drugi podczas trwania tego wyścigu doszło do konfrontacji sprinterskiej Krzysztofa Jeżowskiego (CCC Polsat Polkowice) z Andre Schulze (PSK Whirlpool). Niestety i tym razem Krzysztof Jeżowski musiał uznać wyższość niemieckiego sprintera który z ręką uniesiona do góry mógł cieszyć się z drugiego zwycięstwa podczas tego wyścigu. . Jeżowski musiał zadowolić się drugim miejscem, a trzeci był Daniel Schorn z ekipy NetApp.

Wyniki 3. Etapu Piotrków Tryb. – Skarżysko Kam., 157 km,

1. Andre Schulze (Ger) PSK Whirlpool
2. Krzysztof Jeżowski (Pol) CCC Polsat Polkowice
3. Daniel Schorn (Aut) NetApp

31. Dariusz Batek
40. Tomasz Smoleń
49. Łukasz Bodnar
57. Adrian Honkisz
58. Bartłomiej Matysiak
82. Tomasz Lisowicz

Klasyfikacja generalna po 3. etapie

1. Andre Schulze (Ger) PSK Whirlpool
2. Krzysztof Jeżowski (Pol) CCC Polsat Polkowice
3. Eric Baumann (Ger) NetApp