Aktualności

WSiO: Kaczmarek trzeci i w koszulce najlepszego młodzieżowca

Jakub Kaczmarek zajął 3. miejsce na 2. etapie Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Młody kolarz CCC Sprandi Polkowice objął prowadzenie w klasyfikacji młodzieżowej. 

Drugi odcinek rozgrywany był w godzinach wieczornych. Kolarze mieli do pokonania 87 kilometrów, ze Strzyżowa do Krosna. Na trasie znalazły się dwie premie górskie, na 55. kilometrze i 7 kilometrów przed metą. Finiszowy fragment prowadził lekko pod górę, do rynku w Krośnie.

Sama końcówka była bardzo kręta, a finisz trochę wariacki – powiedział Jakub Kaczmarek. – Starałem się dobrze ustawić do sprintu, ale nie było to łatwe, bo na końcowych metrach było trochę zamieszania w czołówce. Także kostka brukowa nieco wybiła mnie z rytmu. Czułem, że mogłem uplasować się nawet wyżej, ale cieszę się również z tej lokaty. Tym bardziej, że nie jestem typowym sprinterem i bardziej wolę długie podjazdy, niż krótkie i sztywne, które dzisiaj mieliśmy na trasie. 

Podobnie jak na porannym, pierwszym etapie, żadnemu z uciekinierów nie udało się wypracować większej przewagi. Większość zawodników czekała z atakiem na dwa premiowane podjazdy. Aktywnie jechali m.in. Adrian Honkisz i Michał Paluta, jednak ich kilkuosobowe grupki, były szybko kasowane przez peleton.

Najwięcej spustoszenia w grupie zasadniczej spowodowała ostatnia góra, która podzieliła stawkę. Na metę wpadła 45-osobowa grupa, a z niej najszybszy był poranny triumfator i lider wyścigu, Johim Ariesen (Metec – TKH Continental). Drugi był Paweł Franczak (ActiveJet), a trzeci Jakub Kaczmarek. W klasyfikacji generalnej plasuje się on na 4. miejscu, z 10 sekundami straty do Ariesena.