Aktualności

WSiO: Latoń 6. w sprincie, Kaczmarek obronił prowadzenie w U23

Eryk Latoń zajął 6. miejsce na 4. etapie Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, a Jakub Kaczmarek obronił prowadzenie w klasyfikacji młodzieżowej. 

Ucieczka dnia uformowała się po kilku próbach, również z udziałem „pomarańczowych”, w okolicach 30.kilometra. Wtedy to do przodu rzuciła się trójka Mariusz Witecki (Domin Sport), Marcin Mrożek (Team Vejus) i Tom Galle (Color Code – Aquality Protect). Wypracowali sobie ponad 3 minuty przewagi. Rozdzielili pomiędzy siebie punkty i sekundy bonifikaty na wszystkich trzech tego dnia premiach lotnych.

Peleton nie miał zamiaru pozwolić im dojechać do mety i wchłonął ich 20 kilometrów przed metą. Od tego momentu w grupie zasadniczej miało miejsce kilka kraks, jednak bez udziału kolarzy CCC Sprandi Polkowice. Nikt na szczęście poważnie nie ucierpiał.

Na metę wpadła większa grupa. Z niej najszybszy był lider wyścigu, Johim Ariesen (Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel) i umocnił się na prowadzeniu w generalce. Pokonał on Pawła Franczaka (ActiveJet) i Aloisa Kankovsky’ego (Whirlpool Author). Jako 6. „kreskę” przeciął najlepszy z zawodników CCC Sprandi Polkowice, Eryk Latoń.

Jakub Kaczmarek zameldował się w peletonie i obronił w ten sposób prowadzenie w klasyfikacji młodzieżowej.