WSiO: Morajko wygrywa wyścig, Honkisz 13.

Jacek Morajko (Mróz ActiveJet) wygrał 21. edycję kolarskiego Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków, którego ostatni 6. etap prowadził z Leska do Jarosławia. W ostatnim dniu rywalizacji, po trzecie zwycięstwo etapowe sięgnął, Andre Schulze (PSK Whirlpool).
Po sprinterskim finiszu wyprzedził Steffena Radochle (Team Nutrixxion) i Stefana Schafera (LKT Brandenburg). Piąty finiszował Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat Polkowice).

Ostatni, 160-kilometrowy odcinek wyścigu Solidarności i Olimpijczyków nie spowodował żadnych zmian w czołówce. Pomimo górskiego charakteru etapu z wieloma podjazdami na trasie, na mecie w Jarosławiu „królowali” znowu sprinterzy. I choć w tym dniu bardzo aktywnie jechali kolarze hiszpańskiej ekipy Xacobeo Galicia inicjując wiele ucieczek to na metę w Jarosławiu wjechał peleton likwidując tuż przed kreską ucieczkę Gustavo Domingueza. Na zakończenie wyścigu popis umiejętności sprinterskich pokazał j Andre Schulze, który po raz trzeci został zwycięzcą etapu i zwyciężył w klasyfikacji punktowej wyścigu.

W klasyfikacji generalnej Morajko wyprzedził Włocha Pasquale Muto z Miche i Stefana Schafera. Tytuł najlepszego górala wywalczył Yauhen Sobal z Białorusi, a klasyfikację jubileuszową wygrał Eric Baumann (NetApp).
Najwyżej sklasyfikowanym w „generalce” kolarzem ekipy CCC Polsat Polkowice został Adrian Honkisz który zajął 13 miejsce tracąc do zwycięzcy 30 sekund.