Aktualności

WSiO: Paterski 6. na przedostatnim etapie

Maciej Paterski zajął 6. miejsce na 4. etapie Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków i awansował do pierwszej „5” w generalce.

Program 4.etapu został nieznacznie skorygowany, poprzez zrezygnowanie z krótkich rund po ulicach Kielc. Długość odcinka zmniejszono do 162 kilometrów, a że prowadziły one po płaskich terenach, można było oczekiwać kolejnej walki sprinterskiej.

Pomimo takiego ukształtowania terenu i niewielkich szans na powodzenie ucieczki, do przodu wyrwał się Carl Soballa (LKT Team Brandenburg), a później, po samotnej pogoni, dołączył do niego Aaron Verwilst (Lotto Soudal). Razem wypracowali 7-minutową przewagę.

Zanim jednak ta dwójka wyszła na czoło, Maciej Paterski poprawił swoją pozycję w generalce, wygrywając pierwszą premię lotną w miejscowości, z której kolarze startowali, Piotrkowie Trybunalskim. Druga (45.kilometr trasy) i trzecia (110km) padły już łupem Soballi.

Pomimo sporego zapasu jaki udało się wypracować prowadzącemu duetowi, został on doścignięty na finałowych 10 kilometrach. Po raz kolejny w tym wyścigu doszło do masowego sprintu i po raz kolejny był on nieco chaotyczny po kraksie 2 kilometry przed metą.

Finiszowe metry prowadziły po długiej prostej, a najszybszy na „kresce” był Ivan Garcia (Klein Constantia). Wyprzedził on Enzo Woutersa (Lotto Soudal U23) i Adriana Banaszka (Verva ActiveJet). Maciej Paterski zameldował się na wysokiej, 6.pozycji i przystąpi do ostatniego etapu z 5.miejsca w klasyfikacji generalnej (12 sekund straty do lidera, Pawła Franczaka).