Aktualności

WSiO: Schulze wygrywa w Krakowie i zostaje liderem wyścigu.

Andre Schulze z ekipy CCC Polsat Polkowice wygrał 2. etap Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków . Na mecie w Krakowie pokonał w sprinterskim pojedynku Niemca z ekipy LKT Brandenburg, Tino Meiera i Belga Toma Meeusena Telent – Fidea). Schulze został został nowym liderem wyścigu.

Drugi etap wyścigu prowadził z Jasła do Krakowa a na jego 160 kilometrowej trasie znalazły się dwa lotne finisze j jedna górska premia w Rzepienniku Strzyżewskim. Po starcie peletonu w Jaśle peleton jechał bardzo dynamicznie ale dopiero przed górską premią na 46 kilometrze trasy z peletonu odskoczyła 10-osobowa grupa której przewodził aktualny Mistrz Polski, Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice). Wygrał on górską premię a następnie lotny finisz w Ciężkowicach. Uciekająca grupa został zlikwidowana i następne kilometry peleton pokonywał razem.
Dopiero przed strefą bufetu, na około 100 kilometrze, z peletonu odskoczyła kolejna, czteroosobowa grupa kolarzy. Znaleźli się w niej: Adam Wadecki (Polska Elita), Bartosz Warchoł (Polska Młodzieżowa), Konrad Czajkowski (BGŻ Team) oraz Maksym Wasiliew (ISD Continental). Dość szybko uzyskali przewagę która wynosiła niewiele ponad 2 minuty ale mocno pracujący peleton był bezwzględny. Na ulicach Krakowa (Nowej Huty) peleton jechał już razem i było wiadomo, że walkę o etapowe zwycięstwo stocza sprinterzy. Na ostatnich metrach trasy, które prowadziły krętymi uliczkami, grupa główna nieco się porozrywała a sędziowie zaliczyli 9-sekundową stratę peletonu do finiszującej czołówki.
Najszybszym sprinterem z tej grupy okazał się Andre Schulze (CCC Polsat Polkowice), który pokonał swojego rodaka, Niemca Tino Meiera z LKT Team Brandenburg i Belga z Telenet-Fidea, Toma Meeusena.
Andre Schulze został nowym liderem wyścigu i wyprzedza o 4 sek. Tino Meiera i o 5 sek. pierwszego lidera Tomasa Buchačka.
Tomasz Marczyński załozył zieloną koszulkę najlepszego górala wyscigu, a Andre Schulze jest również liderem klasyfikacji punktowej.

Wyniki 2. Etapu wyścigu Jasło – Kraków, 159,1 km.

1. Andre Schulze (CCC Polsat Polkowice) 3:41:21
2. Tino Meier (LKT Brandenburg)
3. Tom Meeusen (Telent- Fidea)

18. Tomasz Kiendyś 0:09
26. Tomasz Marczyński
34. Bartłomiej Matysiak
37. Łukasz Bodnar
63. Tomasz Smoleń