Aktualności

WSiO: zwycięża Sapa, Bodnar na 14 miejscu.

Marcin Sapa (Polska Szosowa/BDC Team) wygrał 22. edycję Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, który w sobotę zakończył się w Łodzi. Na ostatnim 4. etapie triumfował po finiszu z peletonu Niemiec, Steffen Radochla z Nutrixxion Sparkasse.

4. etap wyścigu prowadził z Radomska do Łodzi a jego długość wynosiła prawie 170 kilometrów. Trasa etapu wyjątkowo płaska a jedynym utrudnieniem z jakim musieli zmagać się kolarze to dość silnie wiejące wiatry i niska temperatura. Pomimo dużej liczby akcji i prób ucieczek, dopiero na 70 kilometrze trasy z peletonu odjechała szóstaka kolarzy. Byli w niej m.in. Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) i zawodnik BGZ Team, Jarosław Rębiewski. Uzyskali ponad minutową przewagę nad peletonem ale po przejechaniu kolejnych kilkunastu kilometrów peleton zlikwidował odjazd.

Kiedy peleton minął linię premii specjalnej w Głuchowie, z peletonu odskoczyła kolejna trójka kolarzy: Wojciech Skarżyński (Polska MTB), Konrad Tomasiak (Polska Młodzieżowa) oraz Martin Hunal (AC Sparta Praga). Uciekali oni przez ponad 50 kilometrów uzyskując niewielką przewagę na grupą zasadniczą. W końcówce etapu do trójki dojechali jeszcze Paweł Bernaś i Adrian Kurek (obaj Polska MTB) ale mocno pracujący peleton nie pozwolił by uciekinierom udało się dojechać do mety. Kiedy peleton dojeżdżał do Łodzi ucieczka została zlikwidowana i wiadomo było, że o zwycięstwo etapowe powalczą sprinterzy.

Najszybciej na mecie w Łodzi finiszował Niemiec, Radochla, który z dużą przewagą wyprzedził kolarzy ekipy Telenet – Fidea, Szwajcara Arnauda Granda i Belga Toma Meeusena.

Ostatni 4. etap z Radomska do Łodzi nie wprowadził większych zmian w klasyfikacji generalnej. Marcin Sapa, reprezentant ekipy BDC Team obronił żółtą koszulkę lidera i sięgnął po końcowe zwycięstwo w wyścigu.

Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice) zajał w klasyfikacji końcowej 14 miejsce.

Wyniki 4. etapu, Radomsko – Łódź, 170 km,

1. Steffen Radochla (Nutrixxion Sparkasse ) 3:58:28
2. Arnaud Grand (Telenet – Fidea)
3. Tom Meeusen (Telenet – Fidea)

14. Andre Schulze
31. Tomasz Smoleń
44. Bartłomiej Matysiak
45. Tomasz Kiendyś
56. Łukasz Bodnar
DNF Tomasz Marczyński

Klasyfikacja końcowa wyścigu.

1. Marcin Sapa (Polska Szosowa/BDC Team) 15:59:52
2. Aleksander Szedyk (ISD Lampre – Continental) 0:14
3. Roman Bronis (AC Sparta Praga) 0:20

14. Łukasz Bodnar 3:35
40. Andre Schulze 3:44
60. Tomasz Kiendyś 7:07
67. Tomasz Smoleń 9:31
68. Bartłomiej Matysiak 9:31