Aktualności

Wyrównany skład CCC Sprandi Polkowice na GP Industria & Artigianato

Przed siedmioma „pomarańczowymi” ciężki, pagórkowaty wyścig GP Industria & Artigianato (4 marca, 1.HC).

Tegoroczna edycja włoskiej jednodniówki będzie 36. w historii, ale Polkowicka grupa będzie ścigała się w niej po raz pierwszy. Na kolarzy czeka blisko 200-kilometrowa trasa ze startem i metą w miejscowości Larciano. Wyścig składać się będzie niejako z dwóch części. Do półmetka będzie płasko, a w drugiej części zmagań kolarze 4-krotnie pokonają 27-kilometrowe, pagórkowate okrążenie, z jednym, 6-kilometrowym wzniesieniem. Jest ono na tyle ciężkie, że podział peletonu jest praktycznie gwarantowany.

Grupa CCC Sprandi Polkowice wystartuje w tym wyścigu bez zdecydowanego lidera, z nastawianiem na aktywną i uważną jazdę. Najlepszym góralem w 7-osobowym składzie jest Michal Schlegel, jednak po niedawnych problemach zdrowotnych trudno ocenić, czy ta przerwa nie odbije się na jego dyspozycji. Z chorobą musiał w ostatnich dniach zmierzyć się też Michał Paluta, ale w niedzielę nie powinno już być po niej śladu.

W ciężkim terenie dobrze radzą sobie Łukasz Owsian, Piotr Brożyna i Leszek Pluciński. Szczególnie ten pierwszy prezentuje na początku sezonu dobrą formę. Trudno liczyć na sprint z dużej grupy w tym wyścigu, więc szybcy Paweł Franczak i Kamil Małecki skupią się na pomocy kolegom i walce o miejsce w ucieczkach.

Wyścig będzie można śledzić w aplikacji Eurosport Player (godz. 14:30-16:00).

Skład CCC Sprandi Polkowice na GP Industria & Artigianato (4 marca, 1.HC): Łukasz Owsian, Piotr Brożyna, Leszek Pluciński, Michal Schlegel, Michał Paluta, Paweł Franczak, Kamil Małecki