Aktualności

Wyścig dookoła Mazowsza: Stępniak i Kiendyś w decydującej ucieczce

1. etap Wyścigu dookoła Mazowsza zakończył się sprintem z 18-osobowej ucieczki, w której obecni byli dwaj „pomarańczowi”, wicelider klasyfikacji generalnej po prologu, Grzegorz Stępniak oraz Tomasz Kiendyś. 

Początek 148-kilometrowych zmagań z Warszawy-Wesoła do Ciechanowa, był bardzo burzliwy. Sytuacja na czele nieustannie się zmieniałą i wielu kolarzy starało oderwać się od stawki. Przez długi czas nikt nie był w stanie zbudować większego zapasu i dopiero po półmetku uformowała się decydująca ucieczka. Zanim jednak do tego doszło, Grzegorz Stępniak zdobył 2 sekundy bonifikaty na jednej z premii lotnych i zrównał się w klasyfikacji generalnej z liderem, Konradem Tomasiakiem.

W czołowej grupie jechało 18 zawodników, a wśród nich Stępniak oraz Tomasz Kiendyś. Był tam także zwycięzca prologu, Tomasiak.  Zbudowali oni ponad minutową przewagę i zdołali utrzymać ją do samej mety. O tym kto stanął na etapowym podium, zadecydował sprint. Wygrał go Niemiec, Kersten Thiele (Rad-Net Rose Team), a Nikita Panassenko (Seven Rivers) zameldował się tuż za nim. Rywalizacja o kolejne pozycje była bardzo zacięta i różnice między kolejnymi na „kresce” były minimalne. Stępniak finiszował jako 5., a w pierwszej trójce zmieścili się Twan Brusselman (Jo Piels).

Dzięki bonifikatom na mecie, Thiele został nowym liderem wyścigu. Sprinter polkowickiej grupy, plasuje się aktualnie na 3. pozycji, ze stratą 7. sekund.