Wyścig dookoła Mazowsza: Stępniak umocnił się na prowadzeniu

Grzegorz Stępniak zajął 3. miejsce w sprincie, na 3. etapie Wyścigu dookoła Mazowsza i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Tym razem etap rozpoczął się inaczej, niż poprzednie. Stosunkowo szybko,bo już po kilku kilometrach uformowała się ucieczka dnia. Jechali w niej Yannick Janssen (Team Bliz-Merida), Adriaan Jansen (Jo Piels) i Tobias Morch Kongstad (Rival Platform).

„Pomarańczowi”, mający w swoich szeregach lidera wyścigu, Grzegorza Stępniaka, kontrolowali przewagę. Jej maksymalny poziom nie przekroczył trzech minut.

Po wczorajszym etapie, na którym sprinter CCC Sprandi Polkowice zaciekle walczył na premiach lotnych, tym razem skupił się na finiszu. Jego koledzy z drużyny przyczynili się w dużej mierze do doścignięcia uciekinierów – ok. 7 kilometrów przed metą, a później pomagali Stępniakowi na rundach w Kozienicach oraz na końcowych metrach.

Pojedynek sprinterski był niezwykle zacięty, a różnice w pierwszej trójce był minimalne. Wygrał Willi Willwohl (LKT Brandenburg), o ułamek sekundy pokonując Nurbolat Kulimbetov (Seven Rivers) oraz Grzegorza Stępniaka. Najwięksi rywale 26-letniego kolarza w klasyfikacji generalnej, Kersten Thiele i Twan Brusselman uplasowali się tuż za Stępniakiem, więc przewaga Polaka wzrosła do 4 sekund wobec tego pierwszego i 8 sekund wobec drugiego. Zawodnik polkowickiego zespołu utrzymał także prowadzenie w klasyfikacji aktywnych.

Do zakończenia zmagań pozostał już tylko jeden etap wokół Kozienic, o długości 160 kilometrów.