Aktualności

Wyścig Hubala: Dwóch pomarańczowych w top 3 w czasówce  

Mateusz Taciak i Kamil Gradek uplasowali się w pierwszej „trójce” w jeździe na czas, 3.etapie Wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala.

Info: 3.etap, 2 czerwca, Busko Zdrój – Busko Zdrój, 21,3km (ITT)

Trasa: płaska

Jazda indywidualna na czas była stosunkowo długa (21km), więc odgrywała sporą rolę w kontekście klasyfikacji generalnej. W ekipie CCC Sprandi Polkowice na ten wyścig wytypowano jednak kilku bardzo dobrych czasowców, więc zawodnicy polkowickiego zespołu byli na dobrej pozycji do ataku.

Jako pierwszy z nich na trasę ruszył Mateusz Taciak. Uzyskał on czas 26:11 obejmując zdecydowane prowadzenie. Bardzo podobnie pojechał kolejny z „pomarańczowych”, Kamil Gradek, który stracił do niego tylko 6 sekund. Gdy wydawało się, że ta dwójka zakończy czasówkę na pierwszych dwóch miejscach, oba rezultaty poprawił młody Filip Maciejuk (Polska). O jego triumfie zadecydowało zaledwie o 0,46s.

Dwójka CCC Sprandi Polkowice zakończyła etap na podium i w pierwszej „trójce” jest też w generalce, z niewielkimi stratami do Maciejuka przed ostatnim etapem. 8. na etapie był Szymon Sajnok, który został w ten sposób nowym liderem klasyfikacji punktowej.