Aktualności

Wyścig Hubala – Tomasz Kiendyś zwycięża w Końskich.

Tomasz Kiendyś z ekipy CCC Polsat Polkowice wygrał po samotnym finiszu pierwszy etap kolarskiego wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Na mecie w Końskich pokonał kolegę z zespołu Dariusza Batka i Artura Przydziała (Romet Weltour Dębica).

Podczas pierwszego etapu wyścigu kolarze rywalizowali na trasie o łącznej długości 135 kilometrów, która prowadziła na rundach wokół Końskich. Z powodu złych warunków pogodowych i niezbyt dużej ilości kolarzy na starcie, postanowiono skrócić dystans wyścigu do 3 rund.

Na starcie stanęło jedynie 33 kolarzy z polskich ekip m.in. CCC Polsat Polkowice, Mróz ActiveJet, DHL Author, Weltour Romet Dębica, TC Chrobry Głogów i argentyńska ekipa Start Cycling Team.
Pierwszą 45-kilometrową rundę kolarze pokonywali stosunkowo spokojnie, jedynie gdy peleton zbliżył się do górskiej premii, walczono o punkty do klasyfikacji górskiej. Na drugiej rundzie z peletonu zaatakowali kolarze CCC Polsat Polkowice doprowadzając do odjazdu 8 osobowej grupki w której znaleźli się: Tomasz Marczyński, Tomasz Kiendyś, Łukasz Bodnar, Sylwester Janiszewski i Dariusz Batek (wszyscy CCC) oraz Artur Przydział (Weltour Romet Debica), Radosław Romanik (DHL Author) i Marcin Mrożek (TC Chrobry Głogów). Uciekająca grupa zgodnie współpracując (za sprawą kolarzy CCC) szybko zyskała przewagę nad peletonem w którym nie było chętnych do kasowania odjazdu. Kiedy kolarze wjechali na trzecią rundę z uciekającej ósemki zostali Sylwester Janiszewski i Marcin Mrożek. Przewaga uciekinierów ciągle wzrastała i było już wiadomo, że ucieczka dojedzie do mety w Końskich.

Tuż przed wjazdem na ostatnią prostą przed metą zaatakował Tomasz Kiendyś, który samotnie przejechał linię mety wyprzedzając o 5 sek. kolegę klubowego Dariusza Batka i Artura Przydziała.
Peleton przekroczył linię mety ze strata około 5 minut, a „przyprowadził” go Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice).

Wyniki 1 etapu wyścigu:

1.Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice)
2.Dariusz Batek (CCC Polsat Polkowice)
3.Artur Przydział (Weltour Romet Debica)
4.Radosław Romanik (DHL Author)
5.Łukasz Bodnar (CCC Polsat Polkowice)
6.Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice)

7. Adrian Honkisz
11. Sylwester Janiszewski
20. Tomasz Smoleń
24. Kamil Zieliński

Wyścig Szlakiem Walk Majora Hubala zakończy się w niedzielę, kiedy to odbędzie się drugi etap „Cud nad Wisłą ” rozegrany dookoła Nowego Dworu Mazowieckiego. Tomasz Kiendyś ma szansę na swój czwarty triumf w klasyfikacji generalnej liczącego sobie już dziesięć edycji wyścigu. Kolarz reprezentujący w obecnym sezonie barwy CCC Polsat Polkowice wygrywał „Hubala” w latach 2005, 2007 i 2008.