Aktualności

Wyscig o Puchar MON – zakończenie BGŻ ProLigi.

W najbliższą sobotę w Płocku po zakończeniu klasycznego wyścigu o Puchar Ministra Obrony Narodowej poznamy triumfatora cyklu BGŻ ProLigi 2011. Szansę na końcowe zwycięstwo mają już tylko trzej kolarze, wszyscy z grupy CCC Polsat Polkowice. Najbliżej sukcesu jest dwukrotny mistrz Polski Tomasz Marczyński, który wyprzedza kolegów z zespołu Łukasza Bodnara i Marka Rutkiewicza.

Rywalizacja w BGŻ ProLidze 2011 zakończy się wyścigiem o Puchar Ministra Obrony Narodowej. Będzie to już jedenasty wyścig, podczas którego kolarze będą zbierać punkty do klasyfikacji cyklu. Po dotychczasowych dziesięciu liderem z dorobkiem 168 punktów jest Tomasz Marczyński. Kolarz grupy CCC Polsat Polkowice wyprzedza kolegów z zespołu, o cztery punkty Łukasza Bodnara oraz o osiemnaście „oczek” Marka Rutkiewicza. Wiadomo już, że właśnie ci kolarze zajmą komplet miejsc na podium BGŻ ProLigi nie wiadomo jednak w jakiej kolejności.

Podczas sobotniego klasyku o Puchar MON do zdobycia za zwycięstwo będzie 40 punktów, jednak już czwarte miejsce i powiększenie dorobku o 20 punktów, może przynieść któremuś z pretendentów końcowy triumf w klasyfikacji BGŻ ProLigi 2011. Warunkiem będzie jednak brak w czołowej dziesiątce żadnego z rywali. O końcowym sukcesie zwłaszcza w rywalizacji pomiędzy Tomaszem Marczyńskim a Łukaszem Bodnarem, których dzieli zaledwie cztery punkty, może zadecydować nawet różnica jednego miejsca na mecie klasyku. Do klasyfikacji BGŻ ProLigi zgodnie z regulaminem punkty zdobędzie dziesięciu najlepszych kolarzy.

W wyscigu o Puchar MON, ekipa CCC Polsat Polkowice wystapi w składzie: Łukasz Bodnar, Dariusz Batek, Adrian Honkisz, Błażej Janiaczyk, Sylewster Janiszewski, Tomasz Kiendyś i Tomasz Smoleń.

Po zakończeniu klasyku o Puchar Ministra Obrony Narodowej zostanie wręczona tradycyjna koszulka lidera BGŻ ProLigi 2011, który ogłoszony zostanie zwycięzcą na rok 2011. Uroczyste zakończenie cyklu i wręczenie nagród odbędzie się na specjalnej uroczystości już po sezonie, o terminie której poinformują organizatorzy BGŻ ProLigi.

źródło: bgzproliga.pl