Aktualności

Wyścig Solidarności – Forke wygrywa ostatni etap, Stępniak trzeci

Niemiec Sebastian Forke (NSP Ghost) wygrał w sobotę w Łodzi czwarty, ostatni etap kolarskiego wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Zwycięzcą całej imprezy został prowadzący od pierwszego etapu Ukrainiec Witalij Popkow z ekipy ISD Continental.

Na mecie 4. etapu, który prowadził z Radomska do Łodzi, walkę o zwycięstwo stoczyli sprinterzy. Tym razem górą byli Niemcy z ekipy NSP Ghost – tuż za Forke finiszował Timo Thomel, a trzecie miejsce na podium przypadło Grzegorzowi Stępniakowi (CCC Polsat Polkowice).

Ostatni etap, rozgrywany w bardzo szybkim tempie (przeciętna ponad 47 km/godz), nie przyniósł zmian. Peleton, w którym dyktowali tempo kolarze ISD i ich ukraińscy koledzy z ekipy Kolss, nie pozwolił na ucieczki, które inicjowali głównie polscy kolarze. W efekcie na ulice Łodzi wjechał cały peleton i klasyfikacja końcowa nie uległa zmianom.

Najszybszy okazał się Sebastian Forke, który w 2010 roku błysnął sprinterskimi umiejętnościami wygrywając wszystkie cztery etapy wyścigu Dookoła Mazowsza. Z kolei Popkow to także dobrze znany w Polsce zawodnik. W ubiegłym roku startował w wyścigu Solidarności i wygrał ostatni etap.

Wyścig, mający kategorię 2.1. UCI, był jedenastą imprezą kalendarza BGŻ Proligi. Liderem prestiżowego rankingu pozostał Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice), który w Solidarności nie startował. Zajmujący drugie miejsce Łukasz Bodnar (Bank BGŻ), po kraksie na trasie, wycofał się z wyścigu i różnica pomiędzy nimi nie uległa zmianie. Trzeci jest Kamil Zieliński (Las Vegas Power Energy Drink), który w końcowej klasyfikacji zakończonego w sobotę wyścigu był czwarty.

 

Wyniki czwartego etapu (Radomsko – Łódź, 153 km)

1. Sebastian Forke (Niemcy/NSP Ghost) – 3:13.43

2. Tino Thomel (Niemcy/NSP Ghost)

3. Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice)

51. Łukasz Owsian

54. Piotr Gawroński

58. Adrian Kurek

60. Adrian Honkisz

96. Paweł Charucki

 

Klasyfikacja generalna:

1. Witalij Popkow (Ukraina/ISD) – 14:59:17

2. Jiri Hudecek (Czechy/Bauknecht Author) 1:53

3. Stefan Schafer (Niemcy/NSP Ghost) 2:11

25. Adrian Honkisz 2:25

29. Łukasz Owsian

37. Piotr Gawroński

41. Adrian Kurek 3:01

47. Paweł Charucki 3:21

62. Grzegorz Stepniak 6:19

źródło: informacja prasowa + własna