Aktualności

Wyścig Solidarności – Michael Schweizer najszybszy na 2. etapie. Stępniak czwarty

Niemiec Michael Schweizer (NSP Ghost) wygrał 2.etap wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. W sprinterskim pojedynku pokonał Kamila Zielińskiego (Las Vegas Power Energy Drink) i Louisa Verhelsta (Etixx-Ihned). Grzegorz Stępniak finiszował na 4. miejscu.

Drugi etap wyścigu kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków prowadził z Żor do Jastrzębia Zdroju a jego trasa wynosiła jedynie około 100 kilometrów. Na początku etapu kolarze pokonywali pięć krótkich okrążeń w Żorach, by po przejechaniu kilkunastu kilometrów rozpocząć kolejnych sześć, jedenastokilometrowych okrążeń wokół Jastrzębia Zdroju.

Etap rozpoczął się bardzo dynamicznie i już od samego startu, wielu zawodników próbowało atakować. Niestety, żadnemu z kolarzy na dłużej nie udało się odjechać z peletonu, który „kręcił” z prędkością przekraczająca 50 km/h. Do wjazdu na rundy wokół Jastrzębia Zdroju peleton ciągle jechał razem choć ciągle dochodziło do licznych ataków i prób ucieczek.

Na rundach w Jastrzębiu, na podjeździe pod górską premię, peleton zaczął stopniowo „pękać”, by ostatecznie podzielić się na trzy mniejsze grupki. Na czele jechała największa grupa kolarzy a wśród nich lider wyścigu, Witalij Popkow. Ataków próbowali zawodnicy wszystkich polskich ekip kolarskich, lecz nie przyniosły one oczekiwanego skutku. Peleton zasadniczy ze sporą przewagą nad pozostałymi grupkami jechał ciągle razem i wszystko wskazywało, że walkę o zwycięstwo etapowe stoczą sprinterzy. Po pokonaniu 6 okrążeń wokół Jastrzębia Zdroju do mety dojechał 76-osobowy peleton z którego najszybciej finiszował Michael Schweizer (NSP Ghost). Pokonał Kamila Zielińskiego (Las Vegas Power Energy Drink) i Louisa Verhelsta (Etixx-Ihned).

Z kolarzy CCC Polsat Polkowice najszybciej finiszował Grzegorz Stępniak zajmując czwarte miejsce.

Liderem klasyfikacji pozostał Ukrainiec Witalij Popkow, który po czwartkowym etapie ma bezpieczną przewagą nad rywalami.

 

Wyniki drugiego etapu (Żory – Jastrzębie Zdrój, 103,5 km):

1. Michael Schweizer (Niemcy -NSP Ghost) – 2:04.02

2. Kamil Zieliński (Las Vegas Power Energy Drink)

3. Louis Verhelst (Belgia – Etixx-Ihned)

4. Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice)

44. Adrian Honkisz

52. Adrian Kurek5

3. Łukasz Owsian

71. Piotr Gawroński

73. Paweł Charucki