Aktualności

Wyścig Solidarności – trzeci etap dla Dąbkowskiego, Stępniak trzeci

W sprinterskim pojedynku, na mecie 3. etapu w Kielcach, Konrad Dąbkowski z ekipy BDC Marcpol, pokonał Pawła Franczaka (Wibatech) i Grzegorza Stępniaka (CCC Polsat Polkowice).

Trzeci etap wyścigu Solidarności i Olimpijczyków prowadził po stosunkowo płaskiej trasie z Jaworzna do Krakowa a jego długość wynosiła 193 kilometry. Jedynym utrudnieniem dla kolarzy był padający przez większość etapu deszcz, dość niska temperatura i czasami powiewający wiatr. Jak się okazało, nie były to zbyt trudne warunki do jazdy, bowiem już od samego startu w peletonie rozpoczęły się liczne ataki i próby odjazdów. Kolarze narzucili bardzo wysokie tempo jazdy co w zdecydowany sposób nie pozwalało nikomu odjechać od peletonu.

Taka sytuacja trwała do 80 kilometra trasy kiedy to zdecydowała się na atak grupa siedmiu kolarzy. „Uśpiony” nieco peleton pozwolił na odjazd grupy w której jechali: Paweł Cieślik (BGŻ Team), Klemen Stimulak (Adria), Tomasz Mickiewicz (Wibatech), Marcin Sapa (BDC), Wojciech Skarżyński (Las Vegas), Damian Fornalski (Lasocki Głogów) i Dieter Bouvry (Etixx Inhed).

Uciekinierzy uzyskali niewielką przewagę, która maksymalnie wynosiła 1,5 minuty, jednak peleton kontrolowany przez ekipę lidera ISD Continental, nie pozwalał na dalsze zwiększanie przewagi.

Kiedy do mety w Kielcach pozostawało około 25 kilometrów , mocno pracujący peleton doścignął uciekinierów i rozpoczęły się pierwsze próby „przeciągania” sprinterów na dogodne pozycje do finiszu.

Ostatnie finiszowe metry trasy prowadziły szeroką ulicą na lekkim zjeździe, co pozwoliło sprinterom „rozkręcić” bardzo dużą prędkość.

Najszybszym sprintem popisał się kolarz ekipy BDC Marcpol, Konrad Dąbkowski, pokonując Pawła Franczaka z ekipy Wibatech i Grzegorza Stępniaka (CCC Polsat Polkowice).

Liderem wyścigu, pozostał zwycięzca pierwszego etapu – Ukrainiec Witalij Popkow (ISD Continental).

 

Wyniki 3. Etapu (Jaworzno –Kielce):

1. Konrad Dąbkowski (BDC Marcpol) – 4:05.46

2. Paweł Franczak (Wibatech)

3. Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice)

36. Adrian Honkisz

42. Łukasz Owsian

57. Piotr Gawroński

62. Paweł Charucki

80. Adrian Kurek 0:36