Aktualności

Złoto Dariusza Batka w Maratonie MTB

Dariusz Batek z ekipy CCC Polsat Polkowice zdobył złoty medal Mistrzostw Polski w Maratonie MTB, które odbyły się w Dąbrowie Górniczej.

Rywalizacja u mężczyzn była niezwykle dynamiczna i miała dramatyczny finisz. Na początku odjechali R. Banach (HP-Sferis), Krzywy (Corratec Team) i Drożdż (JBG-2), którzy mieli na 25 kilometrze 3 minuty przewagi. To jednak nie pozwoliło im na wiele, gdyż za ich plecami ruszyły mocne ataki faworytów. Ostatecznie uformowała się duża grupka, z której odjechali Wojciech Halejak (HP-Sferis), Dariusz Batek (CCC Polsat Polkowice) i Piotr Brzózka (JBG-2). Ten ostatni odpadł jednak na ostatnich kilometrach i walkę o złoto stoczył duet Batek-Halejak.

Z długiego finiszu atakować próbował Halejak. Dojeżdżając do ostrego zakrętu po wewnętrznej wcisnąć próbował się Batek. To spowodował szczepienie się kolarzy i upadek Halejaka. Batek dojechał jako zwycięzca, ale na mecie nawet nie uniósł rąk do góry w geście triumfu.

– To nie jest zwycięstwo w stylu jakim chciałbym wygrać. Niestety doszło do upadku Wojtka. Taka wygrana mnie nie satysfakcjonuje. Co do trasy to muszę przyznać, że było dużo negatywnych komentarzy przed startem, ale to co zobaczyliśmy na miejscu było świetne. Nie brakowało niczego, a o jej trudności niech choćby świadczy fakt, w jakich odstępach na metę przyjeżdżają zawodnicy – powiedział Dariusz Batek.

Po chwili dojechał Halejak z grymasem bólu wymalowanym na twarzy.

Medaliści Mistrzostw Polski w Maratonie MTB
Mężczyźni elita:

1. Dariusz Batek (CCC Polsat Polkowice)
2. Wojciech Halejak (HP-Sferis),
3. Artur Korc

źródło: www.skandiamaraton.pl