Złoty Pierścień Krakowa: 4. miejsce Owsiana

Łukasz Owsian zajął 4.miejsce w Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa, otwierającym zmagania w Małopolskim Wyścigu Górskim.

Rywalizacja na krakowskim rynku była nieoficjalnym prologiem trzydniowego wyścigu. Nieoficjalnym, ponieważ jego wyniki nie były zaliczane do klasyfikacji generalnej. Kryterium wyłoniło natomiast pierwszych liderów poszczególnych klasyfikacji.

W koszulce lidera generalki, do pierwszego etapu przystąpi Kamil Zieliński (Domin-Sport), który był najaktywniejszym zawodnikiem kryterium i zgromadził największą liczbę punktów – 46. Drugie miejsce zajał Alex Buttazzoni (Team Friuli) z 29 punktami, a trzeci był Piotr Skarżyński (Whistle Eskom Ziemia Brzeska) – 14 punktów. Łukasz Owsian zakończył zmagania z dorobkiem 7 punktów i uplasował się tuż za podium, na 4.pozycji.

Na 8.miejscu sklasyfikowany został Piotr Brożyna i była to najlepsza lokata kolarza z kategorii U23. Młody zawodnik CCC Sprandi Polkowice założył zatem koszulkę lidera klasyfikacji młodzieżowej.

Jutro, 12 czerwca odbędzie się pierwszy etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego, z Alwerni do Miechowa, o długości 135 kilometrów.