Aktualności

Zwycięstwo Dariusza Batka w wyścigu cyklu Skandia Maraton Lang Team

Dariusz Batek z ekipy CCC Polsat Polkowice wygrał w Bytowie wyścig z cyklu Pucharu Polski Skandia Maraton Lang Team.

Podczas wyścigu mężczyzn rywalizacja miedzy zawodnikami była jak zwykle najciekawsza i pełna emocji. W drugiej części wyścigu od grupy odjechali Dariusz Batek i Wojciech Halejak z HP-Sferis. Zdecydowanie mocniejszy był ten pierwszy i pomimo tego, że wjechali na metę razem, to Halejak nawet nie próbował atakować swojego rywala. Trzeci był Andrzej Kaiser z Corratec Team, który świetnie znał tutejsze tereny, gdyż wywodzi się z klubu Baszta Bytów, a kibice przywitali go na mecie gromkimi brawami.

To była kwintesencja maratonu, zdecydowanie najlepszy w jakim startowałem. Było wszystko, asfalt, szuter, piaski, elementy techniczne, ciężkie zjazdy, krótki i dłuższe podjazdy, dosłownie wszystko to co powinno się znaleźć na maratonie. Jechało mi się wyśmienicie, forma jest bardzo dobra. Tak jak mówiłem wcześniej, będę walczył o zwycięstwo w Pucharze Polski, a ten triumf mnie do tego przybliżył – powiedział Dariusz Batek.

Liderem Pucharu Polski Skandia Maraton Lang Team w kategorii mężczyzn jest Bartosz Banach, a drużynowo lideruje HP-Sferis.

żródłol: s24.pl