CCC Development Team kończy ściganie we Włoszech

Piotrek Pękala i Szymon Tracz zakończyli Ruota d’Oro – GP Festa del Pardono na 23. i 25. miejscu. Tym samym zawodnicy zakończyli ściganie we Włoszech. Kolejnym wyścigiem będzie Il Piccolo Lombardia. 

-Wyścig Ruota d’Oro – GP Festa del Pardono od początku był bardzo dynamiczny. Wąskie drogi, wiele zakrętów i 33 drużyny na starcie – więc nie mogło być inaczej. Spodziewaliśmy się wielu ataków od startu i tak też było. W większości akcji mieliśmy swojego przedstawiciela, a po kilkudziesięciu kilometrach odjechała większa grupka z Karolem. Ta ucieczka utrzymywała się przez większość wyścigu, a na czele peletonu mocno pracowały włoskie zespoły – opowiadał Piotrek Pękala.

-Uciekinierów złapaliśmy dość daleko od mety, na około 40 km do końca. Krótkie,sztywne podjazdy i mocne tempo sprawiły, że peleton znacznie się uszczuplił. Ostatecznie, o wyniku zdecydował finisz z 40 osobowej grupy. Z Szymonem jechaliśmy razem do końca na dość wysokich miejscach, ale na ostatnich 400 metrach daliśmy się zamknąć. Być może zabrakło trochę ”obycia” w tej końcówce. Natomiast podczas całego wyścigu staraliśmy się być widoczni i staraliśmy się uzupełniać – dodał Pękala.